"Az élet nem arról szól, hogy várjuk a vihar elvonulását, hanem arról, hogy megtanuljuk, hogyan kell táncolni az esőben."
Most olvasnak:)
2010. december 31., péntek
2010. december 23., csütörtök
2010. december 1., szerda
Videómegosztás - Videotórium.hu
forrás: http://inaplo.blogspot.com
2010. november 24., szerda
Új eszköz - Slide
Slide.com closed its doors on March 6, 2012 and is no longer available.
If you'd like to find out more about these changes, click here. Thanks for all of your support over the years!
Slide.com bezárta kapuit március 6-án, 2012 és többé nem elérhető.
Ha szeretne többet megtudni ezekről a változásokról, kattintson ide. Köszönjük az évek során nyújtott összes támogatást!
http://www.slide.com/
Játékos fotók, vetítések készítése. Rövid regisztráció, sok "csicsa", gyors, exportálható.
- Styles (stílus) -pl.: Melt
- Skins (keret) - pl.: NightSky
- Effect -pl.: Sepia
- Zene, video hozzáadása: View more Music/Videos
- Kikeresés után kattintás az "add" linkre!
- Válassz kezdőképet! pl.: Hollywood
- Bemutató mentése: Save (get code)
- Exportálás: Másold ki a kódot!
- (or copy this code
(click on the textbox below and press Ctrl+C)) - A bemutató, vetítés lehet privát, illetve nyilvános.
- Küldd el e-mail-ben a kódot!
- A baloldalon található közösségi portálokra feltölthető a
bemutató, a kód megfelelő helyre másolásával.
2010. november 20., szombat
2010. november 16., kedd
Más "tollaival" ékeskedem
Találtam Tőle további bemutatókat, javaslom azokat is.
A nap idézete
2010. november 2., kedd
Kedvenc Web 2-es alkalmazásom a Protopage
2010. október 15., péntek
Szívügyem :)
Távoktatási kurzus - Együttműködésen alapuló webes tanulási környezetben
2010. október 13., szerda
"A tanításról 13 pontban"
2010. október 11., hétfő
TitanPad
E-learning módszerek a hazai iskolák gyakorlatában
2010. július 27., kedd
Nyár közepe felé
Idén kivételesen tájékoztatást kaptunk a következő év várható feladatairól, tehát sokkal könnyebb a dolgom, mint egyébként.
Ilyenkor általában visszalopakodok a számítógépem elé (amit júniusban már szinte látni sem akarok:)), s vadul keresni szoktam új, az órák anyagába bevonható források után. Ma sikeres voltam, íme a kihalászott oldal:
2010. május 18., kedd
Egy egyszerű nap
A mai napon azonban nem ez a téma izgatott a leginkább. Reggelre ébredve rádöbbentem, hogy észlelem magamon mindazokat a jeleket, melyeket egy msn-en, iwiw-en, facebook-on, .. logó. Függő lettem, Agóra függő. Ha fellépek a netre, legyen bármi dolgom, rövidesen olvasom, hogy vaj mit írtak a többiek. Naponta legalább 10 alkalommal benézek, hátha történt valami, ami elgondolkodtat, megmosolyogtat, felborzol, ... .
Mennyire mások vagyunk, milyen különbözően reagálunk egy-egy dologra. Mégis milyen jó érzés kibeszélni magunkat. Egy-egy elejtett mondatból, szóból fűzzük tovább a szálat, "linkelünk" témáról témára. Itt odafigyelünk egymásra. (Bár időnként beleakaszkodunk egy-egy kifejezésbe, félre értelmezett mondandóba, a másik lelkébe.") Lehet, hogy ez az érzés köti a képernyőhöz az ifjoncokat is?
2010. május 17., hétfő
Játszottam
Hogy mi, hát k r e a t i v i t á s :P
MINTA
Rajzfilmkészítő elérhető itt. KATT!
A fiaim ma vizsgáztak írásban informatikából. ........
MINDENKINEK SIKERÜLT!!! Mehetnek szóbelizni. :)))))
2010. május 16., vasárnap
TC05A03
2010. május 11., kedd
TC05A02
Nem is emlékszem, mikor vettem részt olyan tanfolyamon vagy továbbképzésen, mint ez a „Tenegen-es”:) Az informatika hatalmas ismeretanyag. Minél többet megismerek belőle, annál jobban tudatosul, hogy mennyi mindent nem tudok. Több évvel ezelőtt még zavart a dolog, megpróbáltam a tudat ellen lázadni. Ma már igyekszem minél több morzsát összecsipegetni belőle.
Nagyon sok újdonsággal lepett meg ez az e-learninges kurzus. Nagyobb rátekintést kaptam az internet világára. Egy jó nagy szeletet tudhatok magamnak most ebből a tortából is.
E-portfólió
Először belső lázongások: minek? kinek? miért?
Leginkább magamnak, magamról, bárkinek, aki időt szakít rá. Én is többet fogok. Áttekinteni, összegyűjteni, továbbítani, amit valami miatt lényegesnek tartok magamból. Ha felnézek most a gépem fölött lévő polcokra, dosszié, dosszié hátán. Egy merő papír. Minden évben átválogatom, rendszerezem, átolvasom. Most úgy érzem, hogy a papírhalmot lassan megszüntetem. Beolvasztom a portfóliómba.
Csak néhány dolgot osztottam itt meg. Olyat, amit a legjobban kerestem az elmúlt két évben. Műsorterveket. Nem kötődött tantárgyhoz, csak hozzám és a gyerekekhez. (most már azokhoz is, akik látták:))
Digitális termékek
Igyekeztem mindent megragadni, kipróbálni. Már írtam, a szarka és farka esete, a mindennapok feladataival megspékelve.
- Az első és egyben nem „csak az enyém” – a blogom. Nagyon beleszerettem, de jókor rájöttem, hogy nem lehet belefelejtkezni teljesen. Annyiszor szerettem volna leírni……, de idejében töröltem azokat a bejegyzéseket, amelyeknek nem itt van a helyük. Talán így is túl személyesre sikeredett (mint ez a mai is).
- Ami „ nem csak az enyém” az üzenő fal, Ning közösség, gondolattérképek, Quiz-ek, időszalag…., ppt-k, minta Moodle kurzus.
- Ami az enyém, de … A könyvjelzőim, amelyekeről szinte azt gondoltam az elején, hogy hasznavehetetlen. Ma már elképzelni sem tudom a munkámat nélküle:)
E-learnin tananyag
Ha az egyik elmélettel értenék egyet, amely azt mondja, hogy az e-learning tananyag-fejlesztés értelmetlen, fölösleges dolog, hiszen az Internet egy hatalmas tananyag- bázis. Az is igaz.
Hogy szükség van e-learning tananyag-fejlesztésre, ezt már a mi kurzusunk is bizonyítja. Az enyém, csak minimalizálva :) Bár, mint írtam nagyon tetszett a megváltozott pedagógus szerep, csak még nagyon friss volt.
Hatékonyabb, hiszen naprakész (lehet), benne van a folyamatos változtatás, megújulás lehetősége (ez nyomtatott könyv esetében, ugye nem?), sok-sok ismert és ismeretlen ember segítő ötlete, szellemi, gyakorlati terméke, amit nevezhetnénk tananyagelemnek is. Bár ezt a fogalmat, mint sok másikat továbbra is nyitottnak tekinthetjük. Mekkora egy tananyagelem? Hát akkora, amekkorát merítek belőle:). Ha kell egy kifejezés, kép, mondat, szöveg, elbeszélés, cikk, tanóra részlet, digitális könyv,……….. Persze, csak szerintem. :)Hogy mikor dől el, amikor el kezdek építkezni belőle. Újfent ismétlen magam, nekem a kurzusom során folyamatosan hiányom volt belőle. (Igaz, nem töltöttem megfelelő időt az előkészítéssel. Az is igaz, hogy pont abból volt a legkevesebb. :() Viszont lényegesnek találom, hogy beépíthető, újrafelhasználható, fejleszthető, … legyen – mármint a tananyagelem.
A SLOOP ötlet ragyogó. Bár, amikor valamit elkezdünk megkötni (helyileg, tartalmilag, ….), akkor mintha elvesztené vonzását. Ez nem azt jelenti, hogy nem próbáljuk (-ják) minél többen a kollégák, bármi furcsa, a tanulók megosztani szellemi kincseiket. Csak megint rettenetesen magyarok vagyunk, pesszimisták (mert azt gondoljuk, hogy nem osztjuk meg), rejtőzködők, mert nem a nagy „megosztóhelyeken” (pl.:SDT) szerepelünk, felülről irányíthatatlanok – mert a központi kezdeményezések nem igazán hatékonyak. Valahogy ez az iskolában is így van. Mennyivel jobban megoldanak a gyerekek (pedagógusok :)) dolgokat, amiről azt hiszik, hogy nem kötelező, hogy ezt tulajdonképpen ők akarták :) Ugye nem kell részleteznem?
Mégis, miért járunk gyerekcipőben a témával kapcsolatosan. Hát azért, mert az oktatás feje, nyaka, törzse és végtagjai nem egy aggyal gondolkodnak, illetve nem gondolkodnak közös aggyal. Könnyű azt állítani, hogy csak egy kicsit viszket, ha nem engem csíp a csalán. Mindig csak bűnbak kerestetik, hogy hol romlott, romlik el az oktatás, egymásra mutogatunk (egyetem-főiskola/középiskola-gimnázium-szakiskola/általános iskola/óvoda), pedig közös aggyal már nem itt topognánk, megtanulhatnánk talán járni is. :)
2010. április 15., csütörtök
Moodle, Te Drága
Modul: TC04 - E-learning tevékenységek Moodle keretrendszerben
A modul elején nagy lelkesedéssel letöltöttem a Portable Moodle 1.8.4-et a Moodle hordozható változatát. Ennyibe is maradtam magammal. Nem mertem megkockáztatni a dupla felületen történő munkavégzést Természetesen ez nem azt jelentette, hogy nem két felületen dolgoztam. Az iskolában egyszerűen nem sikerült a Html-t előcsalnom a szerkesztés során.
A tananyag elolvasása után a Forgatókönyv és a Szinapszis nyomtatott változatával fogtam neki a szerkesztési munkának. Tulajdonképpen semmi nem hiányzott csak a tananyagelemekJ Igaz, hogy feltöltöttünk egy-egy elemet, de rá kellett jönnöm, hogy egy kurzus összeállításához sok-sok tananyagelemre van szükségemL Így folyamatos tananyagelem-gyűjtéssel, készítéssel egy időben folytattam a kurzuskészítést. A forgatókönyvem tartalmi terjedelme sem volt éppen apró, azon is változtatni kellett valamicskét.
A szerkesztéssel voltak időnként gondjaim, többek között az azonos típusú cimkék ugyanolyanra formázásával. Aztán a sokszor segítő CTRL+C/CTRL+V segédeszközt hívtam segítségül. Nagyon hiányzott a visszavonás gomb. Több alkalommal a már továbbfejlesztve elrontott egységnél döbbentem rá, hogy az előző mégis jó volt. Itt is az előző kivágásával mentettem meg szintén a helyzetet. Valószínűleg ennél egyszerűbb módszer is lehet, de a lustaságom a kereséssel kapcsolatban most is győzött.
Először sikerült 2 panelt felraknom a tartalomnak, aztán a következő nap egyszerűen kiment a fejemből, hogy hogyan is csináltam. Így maradt egy panel a tananyagoknak, egy a foglalkozásoknakJ Ember tervez, Isten végezJ
A tananyagok között van rövid szöveg, videó, hivatkozás weblapokra. Éltem a multimédia lehetőségeivelJ
A foglalkozások feladatot, feladatcsokrot tartalmaznak, melyek megoldásait üzenőfalon, blogban, emailben, helyben kellett feltölteni.
A feladatok tartalmaztak:
· hangdigitalizálást
· bemutató-elemzést
· súgóhasználatot
· képszerkesztést
· tesztet
· hangszerkesztést
· konvertálást ppt to video
· fogalom-meghatározást – ezt nagyon próbaszinten
· bemutató-készítést hangcsatolással, háttérhanggal
· felmérést a kurzusról, tanulói tevékenységről, reakciókról.
Élvezetesnek találtam a tananyag-összeállító, rendszeradminisztrátor, „rendszergazda”, tanár szerepek keveredését önmagamban. Bevallom, többször váltottam tanuló szerepbe isJ Egy bizonyos, így minden olyan lett, amilyen az én elvárásom volt, illetve, amennyit ebből a technika révén megvalósítani sikerült. Szerintem összegezve: első nekifutásnak sikerült!
Természetesen egészségesebbnek tartom, hogy ha a szerepek elkülönülnek és mindenki közös céllal végzi a saját feladatát.
Utólag már másként készülne el a szinopszis, a forgatókönyv, hiszen már ismerem a „jelmezt és a kellékeket”, amelybe bújtathatom a tananyagot.
Egy kurzus elkészítése nem könnyű feladat, de nagyon hálás.
· A tanulók számára nagyobb önállóságot ad, megoldási sorrendre (még akkor is, ha bizonyos sorrend betartására feltétlenül szükség van. Erre rájönni se semmi!),
· feldolgozási idő meghatározására,
· elmélyülési szint kiválasztására,
· egymás segítésére.
Hogy a foglalkozások során nem én voltam a „tananyaghordozó”, nagyobb lehetőségem volt a tanulók személyiségének, tevékenységének, hatékonyságának megfigyelésére, segítségnyújtásra. Marikától tanulva, igyekeztem folyamatosan pozitív visszajelzésekkel ellátni a segítőimet. Sajnálom, hogy a tanulók lelkesedése az otthoni feladatvégzésig nem jutott el. Bár minden gyümölcs beéréséhez idő kell.
A foglalkozások során nagyon sok apró feladatot végrehajtottak a tanulók. A feltöltött segédanyagok használatával több programmal, ismerettel találkoztak, mintha hagyományosan zajlott volna az óra. Mivel az információkat videók, weblapok segítségével kapták, annyiszor ismételték meg a feldolgozást, ahányszor csak akarták. Először nekik is furcsa volt, de aztán egyre többször tértek vissza egy kis frissítésre.
A gyorsabban haladó tanuló egy idő után segédtanárrá vált. Mivel egy térben helyezkedtek el most közvetlen segítséget kapott az elakadó. El tudom képzelni, hogy ez a tevékenység tevődött volna át közvetett kapcsolat esetén a fórum, üzenet és a chat felületére.
Azt gondolom, hogy egy témakör feldolgozása hagyományos feldolgozással is megköveteli az anyaggyűjtés, vázlatkészítés folyamatát. Itt a feltöltéssel most nagyon sok idő telt el. Valószínűleg ez a gyakorlattal arányosan valamennyivel csökken. Viszont a feldolgozás során szerzett más tanárszerep - tutor – megéri a befektetést. Még a foglalkozások hangulata is más volt.
Amikor arról beszélgettünk a tanulókkal, hogy mit gondolnak arról, hogy van-e helye az így szervezett foglalkozásoknak az iskolai ismeretszerzés területén, hosszan elgondolkodtak. Még nagyon új ez a fajta „tanóraszervezés”. Furcsa, hogy nem szajkózza valaki folyamatosan a feladatot, nem nyaggatja őket, hogy figyeljenek. Ha figyelmetlenek, a tevékenységük során jönnek rá, hogy valamit frissíteniük kell, újra átolvasniuk. Egyetlen egyszer nem hallottam a „nem értem” szókapcsolatot. A segítségkérő mondatok az „úgy kellene, hogy…”, „hol keressem…”, „mit kellene tenni, hogy …”kifejezésekkel kezdődtek.
Összegezve:
Megérte, eredményes volt. Az elkészült munkák nyomon követhetőek, publikálhatóak. (otthon is megmutathatóakJ), magukért beszélnek.
2010. február 22., hétfő
Próba 1,2,3
A legtöbb este bekukkantottam a Tenegen oldalára. Átfutottam a még élő fórumok írásait, időnként bele is kotyogtam, de csak jelzés értékűen, hogy tudják még nem párologtam el.
Szemezgettem a blogokból is. Rettenetesen élvezem Judit, mintegy folytatásos regényét. Ő is folyamatosan vív:)
Marika is egyre termékenyebb, mire jó egy új kurzus:)
A suliban vívom apró csatáimat, igaz csak a csemetékkel, mert a kollégákat is csak gmailon látom, ha töltöttek fel magukról egy-egy képet, s az is eszükbe jut, hogy írjanak nekem.
Ennyit az önsajnálatról. A lényeg,
hogy megszületett :P Hosszú vajúdás után (karácsony előtt kezdődött) él, éleget Ning oldalunk. Igaz még csak tesztelés alatt van, de már lassan telik tartalommal:)
Hát ő az! Igaz, milyen szép:)
2010. február 2., kedd
Hagyományos úton...
Később bekukkantottam Erikához és Judithoz, Ők is nagyon dolgoznak.
Kicsit színesítettem az e-portfóliómat. Felpakoltam néhány általam kipróbált, megkedvelt Web 2-es alkalmazást.
A legnagyobb sikerem: összeállt a szalagavató műsor:) Márcsak a bécsi keringővel kellene közelebbi viszonyba kerülnöm. Mennyivel könnyebb csinálni, mint tanítani:)
2010. január 31., vasárnap
Végre, kész!
Nem szerettem, de kész. Rengeteg időmet elvitte, többet, mint kellett volna. Nagyon maximalistán álltam újfennt a munkának. Nehéz volt visszafogni, rövidíteni, egyre kisebb csomagot készíteni. Kedvem sem volt hozzá. Ez egy külön szakma. De kész. Most már ilyet is tudok:) Most jön majd a fekete leves. Hogy lesz ebből forgatókönyv? Hát lesz...
Íme a szinopszis KATT!
2010. január 30., szombat
Kerülöm a (kötelező) munkát
Igazából hobbiztam:).
Bekukkantottam a Tenegen oldalára, elovastam az újdonságokat: Marika kérésére a játékokról szóló óratervet feltöltöttem a publikációk közé -hátha valakinek segít:)-. Aztán bloggoltam - elolvastam az újdonságokat. Végül belevetettem magam újra a WEB 2-es szolgáltatásokba. Kirándultam az ediscio.com oldalán, ahol újabb szókártyák gyártására van lehetőség, képek segítségével. A program értékel is egy-egy kártyasor elvégzése után, százalékosan is. A gyerekek azonos kóddal és jelszóval, regisztráció nélkül léphetnek be az oldalra. Külön osztály, csoport számára készíthetünk feladatokat. Már alig várom..
Utána kipróbáltam egy netes bemutatóvetítő programot. Kicsit lóg az orrom, nem az igazi. De majd rájövök erre is. Tulajdonképpen, lebénítottam a prezentációmat.
2010. január 21., csütörtök
Lehet, hogy másnak is tanulnia kellene...
Az én gondolataimat megmozgatja. Másét?
TANULÁSMÓDSZERTAN BLOG KATT!
2010. január 19., kedd
Játékok - újra
2010. január 15., péntek
Animáció-vadászat
2010. január 14., csütörtök
Megérkezett a TC03 vagy én érkeztem a TC03-hoz :)
Új év, új lendület, új modul, bár a régiben még van néhány adósságom :-(. A feladatok és a tananyag időrabló, lehetséges, hogy itt is szelektálnom kell egy kicsit.
Kár lenne elhanyagolni a már elindított folyamatokat, a tanulóim sem rajonganának érte. Lehet, hogy elkényeztettem őket egy kicsit az utóbbi időben. Kezdenek hozzászokni az e-learninges kiegészítőkhöz. Még a fogalmakat is jobban nyűvik, mióta online tesztek és játékok formájában ismételjük azokat. Szívesen böngészek tovább a témába vágó blogokban, weblapokon. Ez az én szabadidős tevékenységeimnek egyikévé vált.
Na, de lássuk a medvét! Az új téma tehát:
IKT ESZKÖZÖK AZ OKTATÁSBAN
Médiaelemek/Szöveg
A tanulási naplóban (blog) folyamatosan alkalmazom az elektronikus-szövegszerkesztés szabályait.
Nagyon szívesen használom figyelemfelhívásra, lényegkiemelésre a félkövér, dőlt stílust, de tartózkodom a munkám során az aláhúzásoktól. A dőlt karaktereket leginkább egyéni megjegyzések vagy kiegészítő szövegek kiemelésére alkalmazom, míg a félkövér karakterekkel a kulcsszavakat azonosítom általában.
Gyakran használok kiemelésre színeket is, igaz nem a blogomban észlelhető mennyiségben. Egy blog jobban „elviseli” a színeket, mint egy egyszerű szöveges tananyag. Két színnél többet általában nem használok egy általános szöveg készítésekor. A szegélyeket nem igazán kedvelem, túlbontja a szövegegységet, bár minta, példa bemutatásakor előnyös.
A betűmérettel is szívesen kombinálok. A címszintek jól azonosíthatók a csökkenő vagy növekvő karakternagyság változtatásával.
A háttérszínekkel csak ritkán élek. Az én szememnek a legkevésbé fárasztó színpáros a fekete-fehér.
4 karaktertípus nőtt a szívemhez:
- a realista, elegáns Arial és Courier New,
- az érzéki, kicsit bolondos Comic San MS,
- a közmunkás Times New Roman.
Meghívóknál, alkalmi szövegeknél szívesen használom csicsás karakterek helyett a kiskapitális formázást.
2010. január 12., kedd
Blogelemzés
Tips, resources and teaching materials to help EFL and ESL teachers use ICT and new technology
Tippek, források és oktatási anyagok az EFL és ESL tanároknak, akik használják az IKT –t és az új technológiákat
Célcsoport a fordításban megnevezett pedagógusok, egyáltalán a pedagógusok köre, aki között szeretnék elterjeszteni az e-learning, hálózati tanulás lehetőségeit, eszközeit, illetve az előzőek használatának jó példáit.
Minderre azért van szükség, hogy a most tanulókorú ifjúságot (de a ma felnőttjeit, legyenek azok akár nagymama korúak is) a kor szellemének újdonságaival is felvértezett, innovatív pedagógusok hatékonyan terelgessék a megismerés, képesség-, készségfejlesztés és a tudományok rögös útján.
Egy-egy alkalmazást élő minta mutat be, mely további, társak által gyűjtött szolgáltatára is linkelhet.
A nyitó oldal jól tagolt. Tartalma egy E-book (e-learning-et támogató eszközök bemutatásával), mely letölthető. Megtalálható továbbá a blogoknál megszokott Archívum, Címkék szerinti bontásban a bejegyzések, a szerző más weblapjait tartalmazó egység, rövid bemutatkozás. A blog nem tartalmazza rendszeres olvasók listáját, a hozzászólásokból így is látszik, hogy látogatott oldal. A témákhoz változatosan érkeztek hozzászólások: köszönetet, érzelmeket kifejezők (felfedezés öröme), felhasználással, tapasztalatokkal kapcsolatos írások, esetenként segélykérések.
Az angol nyelvtudásom nem mondható jónak, mégis az eredeti angol szöveget is egészen jól fordítottam. Igaz, időnként a gyorsabb haladás céljából bevetettem a Google Fordító szolgáltatását is. A leírások jól követhetők, érthetőek nem számítógéppel foglalkozó pedagógusok számára is.
Én is aktív látogató leszek. Nagyon sok, általam még nem ismert alkalmazást találtam, jó ötletekkel. Megéri újra ide linkelni.
2010. január 11., hétfő
Web 2.0 tanórába ágyazva
És az eredmény: WordMagnets az Üzenőfalon KATT!
2010. január 10., vasárnap
2010. január 7., csütörtök
Blog, e-portfólió, játék,....
Többször jártam a Tenegen oldalain is, ahol a feladatokban nénmi változás állt be. Az Agórán jó kis vita, beszélgetés kerekedett a számítógépes/internetes játékokról, azok hasznáról.
Az e-portfóliómban megkezdtem a nézeteim, (arculataim, témaköreim, érdeklődési köreim, - még folyik a keresgélés az elnevezést illetően) nyilvánosságra hozatalát, építgetését.
Igaz, ma a technika ördöge megtréfál többszörösen is, képtelen vagyok belépni a profiloldalamba.
Szóban megkérdeztem a nagykorú tanulóimat, hogy milyenjátékokat játszanak a Weben, megoszlottak a válaszok. Volt néhány kakukktojás, ők semmit:)
Jelenleg, az alsósoknak feltelepített Sebran nevű játékgyűjteményben lévő, ABC eső nevű játék felületén versenyeznek egymással. Már 30 másodperc alatt előkészülnek az órához, aztán 3 perc versengés. Kipirosodott arcok, csillogó, néha bosszankodó tekintetek, hangos nevetés. Jöhet a táblázatszerkesztés:)Jelenleg 840 pont az osztálycsúcs, s nem keresgéljük a billentyűket.
2010. január 4., hétfő
Mindmeister3 - hogyan?
2010. január 2., szombat
Közösségi hálózatok az oktatásban
Nagyon megtetszett a prezentáció végén található idézet. Talán másnak is fog. Jó lenne, ha egy jól látható helyre kerülhetne minden közösségben.
A tantermemet helyett iskolámat már létrehoztam az előző évben - alig nagyképű:) kijelentés -, valószínűleg kicsit minimalizálom a virtuális méreteimet. Én csak egy virtuális számítástechnika termet igyekszem létrehozni, abból is szigorúan egy 12.-est:) -Lassan majd csak benő a fejem...-
készítettem a Classtools.net-en, s a még nem működő ning-terembe EMBEDDING-eztem (beágyaztam) egy YouTube videót.