http://www.mindmeister.com/37700778/sz-m-t-g-p
"Az élet nem arról szól, hogy várjuk a vihar elvonulását, hanem arról, hogy megtanuljuk, hogyan kell táncolni az esőben."
Most olvasnak:)
2009. december 22., kedd
Mindmeister2
http://www.mindmeister.com/37700778/sz-m-t-g-p
2009. december 21., hétfő
2009. december 10., csütörtök
Mint pók a hálót
2009. december 8., kedd
Mahara
2009. december 7., hétfő
Hol is vagyok? Merre tovább? Csak a sárga úton....8-)
2009. december 1., kedd
Sprintekben való olvasás 8-)
Három napja kóstolgatom az új tananyagrészt. Átfutottam a fő címeket, megnéztem a követelményeket, kitöltöttem az első előzetes tesztet, majd fogalomzavaromban megkerestem egy rahedli szó pontos jelentését. Valahogy nem volt elég az úgy gondolom.
Persze olvasás közben bőszen jegyzetelgettem is, igaz csak papíralapon -néha ragaszkodom a hagyományaimhoz-. De azt már ma beláttam, hogy linkmegosztót hamarosan beüzemelek, csak úgy személyeset:) A suliban mindig az kellene, amit otthon találtam, nem tettem pendrive-ra. Otthon a suliban hagyott kellene. Na ennek a kavalkádnak legkésőbb holnaptól véget vetek. Nekem is olyan kell, amit elérek bárhonnan:), ráadásul fel is címkézem, így nem kell rövidke memóriámra hagyatkoznom, jegyzettömböket tele írnom.
2009. november 30., hétfő
Időszalag és ......
Íme, újra átnéztem a tananyagot. Megtaláltam. Ez az időszalag. Sőt, ez az én blogom időszalagja.
Ma kitöltöttem a modul értékelő tesztet. Névtelenül. Bár nagyon szívesen vállaltam volna névvel ellátva is. Kár, hogy nem kaptuk meg rá a lehetőséget:(
Névvel ellátva itt szeretném megköszönni Mária sok-sok pozitív, építő megjegyzését, segítségét, gyors reagálásait.
2009. november 29., vasárnap
Készülődés
2009. november 28., szombat
1. modulzáró teszt TC01
2009. november 24., kedd
Összevontan
Reggel a suli felé haladva sandán nézek felfelé, s fohászkodom mindenhez és mindenkihez a délelőtti csapadékmentes időért. Nem szeretnék iskola folyosón tomboló diákok között 5 szünetet eltölteni, s bocs ebből kettőt az osztályteremben:( Az első és negyedik szünetet - a második és harmadik ugyanis etetés:) -. Ez most a legújabb találmány. Egyszerűen nem tudom hova tenni.
Közeleg a karácsony.
Na, nemcsak az üzletek rikító fillingje hívja fel a figyelmemet erre a várt eseményre. Sorra dőlnek ki a kollégáim. Bármilyen hihetetlen semmi köze hozzá a terjedő influenzavírusnak. Néhány vírusnál is ártóbb kicsinyméretű, agresszív és neveletlen egyed jobban megtizedeli egy intézmény dolgozói létszámát, mint a sokat emlegetett kór.
Szóval kezdenek a képzeletbeli poharak csepegővé válni. A kollégák torkig vannak.
November 23. Nemcsak ünnepeltünk, .... A szünet után fiatal kollégánkra többet nem volt szükség. Nem telt le a három hónap, szakmailag nem felelt meg - az előző évben is szerződéssel dolgozott itt -. Másnaptól újabb teljes óraszám szakadt a maradottakra. Azóta csak a félholtak nem jönnek be, őket betolják:(
Ma az első négyórán összevonva dolgoztam.
Első óra.
Most sétálok, a családot csak utána nyaggatom:)
2009. november 22., vasárnap
web 2.0
Az újonan megismert Nevibes "üzenőfal" oldalán beillesztettem egy hírolvasót a saját blogomhoz, bár ezt már megtettem a Protopage falon is:( S nem akartam elhinni, hogy bonyolultabb volt a magyar nyelvű alkalmazás használata, mint az angol nyelvű.
Úgy határoztam, hogy nem készítek saját linkmegosztót, mert nagy valószínűség szerint nem fogom használni.
Tanulók esetében sem használnám külön ezt az alkalmazást, hiszen a blog-ban vagy az üzenő falon alkalmazhatnak linkmegosztást, de weboldalon is.
Jó, ha többfélét megismerünk a web 2.0 alkalmazásokból, de nem szeretnék átesni a ló túloldalára. Valószínűleg nem az a hatékony, ha minden alkalmazást használunk, hanem ha találunk egy-egy nagyon hatékony alkalmazást egy tanulócsoport számára.
2009. november 21., szombat
Aktív, aktívabb, legaktívabb,...?
A linkre kattintva egy rövid összefoglaló tőlem az együttműködés tapasztalatairól, néhány hivatkozással a legfontosabb hozzászólásaimra, bejegyzésemre, blogomra:) IDE KATTINTS:)
Nem csak én változom:)
Reggelre kelve ragyogó napsütésre ébredtem. Gyors otthoni munkák, gyors ebéd. De... Olyan köd lett, hogy már a monitorhoz is ködlámpát kell használnom:)
2009. november 19., csütörtök
2 Web 2.0
Nézzünk pl. egy osztálykirándulást, illetve a kirándulás helyszínének és programjának kiválasztását.
program összeállítását.
2009. november 18., szerda
Loholok...
Ma még eljátszom, hogy a 18-as számot nem is ismerem (fel), tehát a web kettes alkalmazásokból kettő felhasználását lehet, hogy elnapolom. Bár ötletem most is lenne hozzá.
2009. november 17., kedd
2-3. hét tudásszintmérő (2)
Biztos, hogy fogalmakat csuklóból kell meghatározni?
Biztos, hogy a történeti kronológiát álmomban is kell tudni?
Biztos, hogy .....?
Miért csak akkor világosodik ez meg teljesen, ha "akasztják a hóhért" :( ?
2009. november 16., hétfő
Elkalandoztam
Közös munkához egyéni vélemény
Tapasztalatom szerint a legtöbbször összedobják az írásbelit, s ha nagy gáz van, leülnek tanulni is (csak elolvassák többen). Igyekeznek abból élni, ami az órán elhangzik.
Ismerjük-e internetezési szokásaikat?
Az én tanulóim korosztálya Ágota tanulóihoz állnak közelebb, de tanulói szinten jelenleg a középiskolásokhoz tartoznak. Legtöbben 2-4 órát töltenek gép mellett. A közösségi oldalakat helyezik előtérbe, gyakran chatelnek és leveleznek egymással. (még akkor is, ha érzik, hogy ez a tevékenység nagyon időigényes, derül ki a felmérés alapján) Jelbeszéd szinten kommunikálnak nagyon csekély szókészlettel, beszűkült témakörben (haverok, zene, film, ritkán iskola. Hihetetlen gyorsan képesek rémhíreket terjeszteni, rettenetesen hiszékenyek. Az internetes adatbázisokat (MEK, menetrendek, Wikipédia, ...) az iskolában ismerik meg.
Mennyire fontosak számukra a virtuális közösségek?
Nagyon fontos számukra, hogy tartozzanak valahova. A családtól kisség eltávolodtak, amit nem is csodálok, hiszen többük kollégista, 4 tanuló él utógondozásban, illetve nevelőszülőknél. A 12 tanulóból 3 él teljes családban (apa, anya, testvérek). Sajnos egyre kevesebb lehetőség van közösségi programokat szervezni az iskolákban (illetve lehetne, de nagyon sok kolléga dolgozik az iskola mellett másodállásban is. Legfőként a férfiak. Nagyon kevés szakkör, sportkör működik. Az osztályokban leginkább klikkek működnek, a tanulók igyekeznek közösséget keresni az internet segítségével.) Lényeges az arctalan megjelenés. Az Iwiw, Mywip, állnak az első helyen. Ez mellett kiemelkedő szerepet tölt be a MSN, Citromail, JouTube.. SMS-t kevésbé használják. Telefonja szinte mindenkinek van, de inkább MP3 lejátszóként funkcionál.
Rájuk is igaz az, hogy „folyton be vannak kapcsolva?”
Aki otthon, illetve kollégiumon kívül tölti a hétköznapokat jellemzően bekapcsolt állapotban van. Ez nem azt jelenti, hogy folyamatosan gépezik. A kollégisták ellenben arról számoltak be, hogy a hétvégeken nagyon sok időt töltenek a számítógép mellett, időnként elfeledkezve családjukról is.
Nagyon sokat használom a számítógépet.
Kérdések segítségével a tanulók keresik meg a neten a „tananyagot”, készítenek ezután beszámolókat.
Emailen küldök feladatlapokat, illetve magát az aznapi feladatot. Hiányzó tanulónak az órai anyagot.
Osztályfőnöki órákon gyakran töltünk ki teszteket az önismereti témakörrel kapcsolatosan.
Csoportmunkánál gyakran keresnek segítséget, forrást.
Gyakran keresek szemléltetést, mintát. Chatet már megpróbáltam felhasználni, de csak zártfelületen volt sikeres.
Ellenőrzésnél, gyakran küldik el egymásnak az elkészített feladatokat.
Megfigyelésem az, hogy nagyon vigyázni kell a helyes arány megtalálására, használni a hagyományos módszereket is.
A net használata nagyon sok időt igényel a pedagógustól is, számomra jóval több időre van szükség egy netes óra tervezéséhez, mint egy gépnélkülihez
2009. november 11., szerda
A kérdőívről röviden:)
Videókonferencia - chat?
Igazán profi módon használta mindenki ezt a többség számára még teljesen új programot.
Végül zajhoz szokott fülünk mondta be az unalmast:) Maradtunk a billentyűzetnél. Az étert már csak a billentyűk halk kattogása töltötte be. Bő egy órán keresztül beszélgettünk a tanfolyamról, blogokról, egymásról. Olyanok vagyunk így közelebbről is, mint amilyennek írásaink alapján látszunk. Lehet, hogy a karakterek kevesebbet homályosítanak, mint a szavak.
Lelkes kis csapat leszünk mi, ÖNKÉNTESEK:)
Jól elnavigálunk már a Tenegen felületén, bár kicsit zokon vesszük a nézeti változásokat. A tartalmi fejlődést mindegyikünk lelkesen kutatja, olvassa, mi is az, amit újdonságként magába szívhat.
Ez egy "tanulópárti" közösség. Megújul folyamatosan, hogy újíthasson, többet adhasson.
Egymásnak is:)
Igazi feltöltődés egymás lelkes, bíztató, dicsérő szavainak olvasása. Talán időnként bele is pirulunk:)
2009. november 5., csütörtök
Magyarázom a ....
Felmentést kaptunk nov. 11-ig, de nem szívesen húzom az időt a feladat beadásával. Milyenek tanulóink tanulási szokásai? Ismerem-e a Netezési szokásaikat? Fontos-e számukra a virtuális közösségek? Tudjuk-e hasznosítani az internetre fordított időt? Ezek azok a kérdések, melyek választ várnak.
Már az előző munkahelyemen is nagy számban voltak rossz szociális körülmények között élő gyerekek. E tanulók számára a leghatékonyabb tanulási körülményeket az egész napos iskola, valamint a napközi és tanulószoba biztosította. Házi feladataik csak abban az esetben készültek el, ha erre lehetőséget teremtettünk az iskolában. Rettegnek attól, hogy valamit szó teljes értelmében meg kell tanulni. Nem igazán szívesen gondolkodnak el azon, hogy miért? Egyé részük nem képes másra, mint magolni. Mi is rászoktatjuk őket, hogy elég a vázlat, hiszen az óraszámok drasztikus csökkenésével leginkább "íratunk", oda meg elég a vázlat is, a mit miértre nincs idő. Eljutunk a megismerem, meg kellene tanulnom szintig, de arra már nem kerül sor a legtöbbször, hogy használjuk is. (nem a matematikára gondolok ebben az esetben.) Kollégáim nagy része leginkább a „Baby boom” korosztályból valók. Többnyire nem lelkesedtek a számítógépért. Már igazán eredmény volt, hogy elfogadták az írásvetítőt. :) Legtöbben nem vonták be tanítás-tanulási környezetként.
Jelenlegi munkahelyemen, ha lehet még rosszabb a helyzet. Még a szomszédos házból is van kollégista gyerekünk. Időnként úgy tűnik, mintha a gyerekvállalás sokaknál csak a gyerek megszületéséig tartana. Újra igény a gyerekekre akkor lép fel, amikor betölti a 18. életévét. Ez a társadalmi és szociális környezet szinte kiírt minden tudás iránti igényt.
Szeretet, tisztelet mellett is megjegyzik a 10 évnél idősebbek, hogy minek tanuljak, ha diplomával maga is csak ebben az iskolában dolgozik. Azt szégyellik, hogy különleges, nem normál iskolába járnak. Mintha szégyen volna. Az integrációs törekvések kényszere óta, ez az érzés csak erősödik bennünk. Pedig tapasztalataim azt mutatják, hogy sokkal eredményesebbek, s nem a sikertelenségek miatt elkeseredettek.
Az első kérdésük az volt hozzám, amikor az első nap találkoztunk, hogy miért ide jött dolgozni. Kis híján „bűnözőnek” éreztem magam közöttük. Mint már írtam, pályázatok ellenére, mintha ez az intézmény kicsit megragadt volna a technika fejlődése előtti időszakban. Egy-egy tv, cd-s rádió 1-2 videó jelenti a modern technika, oktatási eszközök jelenlétét az intézményben. Néhány, talán 10 egyszerű multimédiás program található a könyvtárban, bár használatukra már nem igazán van lehetőség, hiszen számítógép 1 hangszóróval (ami egyébként a sajátom), projektorral, csak a számítástechnika teremben található. Az előző, PII-es, PIII-as gépeket inkább leselejtezték, rövid idő alatt lomtalanították, mintsem egy osztályterembe helyezték volna. A kollégák úgy is tönkre teszik, ezeknek a gyerekeknek meg minek, felkiáltással. Mintha az előző 5 év pályázati lehetőségei is elkerülték volna az iskolát.
Mindezek ellenére az itt dolgozók remekül végzik munkájukat. A legegyszerűbb, leghagyományosabb eszközökkel, jól megválasztott módszerekkel igyekeznek a tanulóinknak a legtöbbet nyújtani. A szakiskolában számítástechnika irányú szakképzés is folyik. Az itt tanuló diákok használják a leginkább tanulásra a számítógépet. Pontosan ezért szabadidejükben ők is szívesebben chatelnek, játszanak, hallgatnak zenét, néznek filmet. Leginkább a You Tube oldalait, tartalmait böngészik. Igazából, ezt az alkalmazást én is tőlük tanultam meg használni. Ugyanígy a közösségépítő oldalakat is diákokon keresztül ismertem meg.
Arra, hogy anyaggyűjtéskor a Ctrl+c, Ctrl+v a leghasznosabb, úgy érzem mi pedagógusok juttattuk el a gyerekeket. Elfelejtkezünk arról, hogy először meg kell tanítani az információ- keresés, gyűjtés, felhasználás tevékenységét, aztán lehet feladatot adni. Add le nyomtatva, nehogy gondolkodni kelljen rajta, hogy mit is írjon le.
Nagyon sokszor azt tapasztaltam, hogy számítástechnikából ahelyett, hogy a felhasználás kompetenciáját adnánk meg a tanulóknak, fogalmakat, felosztásokat, történeti áttekintéseket bifláztatunk és kérünk számon. Sajnos, a szakképzés is erre felé hajlott. Nem akarjuk tudomásul venni, hogy a számítógép a gyerekeink számára pontosan olyan, mint nekünk a füzet, a toll, a könyv, esetleg a rádió és a tv. A rádió és a tv, pontosan ugyan úgy veszélyt jelentett az én korosztályomnak, mint amit most feltételezünk a számítógépről. Fogalmak, felsorolások bemagoltatása helyett pontosan ezekre a veszélyekre is fel kellene készítenünk a fiatalokat. Nem fenyegetve, beláttatva. A felmérés során néhány 17 év körüli a szülői felelősséget választotta a veszélyek kikerülésének lehetőségeként. Érdekes volt az arcukat nézni, amikor megérdeklődtem tőlük, hogy hányuk mellett ül ott az édesanyjuk, mikor chatelnek:)
Nagyon tetszett, amikor a informatika tagozatos tanítványaim annak idején bemutatókat készítettek kedvenc könyveikről (Gyűrűk ura, Harry Potter, …. – milyen érdekes, hogy nem a kötelező olvasmányokból L - Képesek voltak 50 – 100 diát elkészíteni, több hetet munkával tölteni. Szívesen alkalmazták az órákon tanultakat.
Ma már a mobiltelefon sem akkora szám, bár nyilvánosan letagadom, hogy nálam nem kell kikapcsolni, sőt használni kell. Hangot kell felvenni és képeket kell készíteni egy-egy óra anyagának feldolgozásához. Amikor előkészítjük az óra elején a felszerelést, már a füzetek tetejére kerülnek a mobilok isJ Lehet, hogy egy nyelvórán is jól használható lenne ez az eszköz is?
Hogy a chatet munkára lehet fogni, szintén most tanultuk meg. Így tudunk külön gépeknél, mégis együtt munkát végezni. Egyébként nem erre használják, majd eljön ennek is az ideje. Én is szívesebben beszélgetek telefonon másról és nem a munkáról.
Tarts ki, hamarosan befejezem:)
Úgy repkednek a gondolatok a fejemben. Érzem, hogy először nekem, nekünk felnőtteknek kell munkaeszközként is használni a számítógépet, aztán a született „netgeneráció” is alkalmazza tanulásra, munkára, s egészséges keretek között szórakozásra is.
Ha most 5-6 órát tölt el a gép mellett, az valahol az én, vagyis a felnőttek hibája is, hiszen hagytunk rá neki időt, nem találtattuk meg vele az alternatívát.
Tudom, hogy csapongtam, lehetne összeszedettebb is, tudományosabb is, de nekem most éppen így jó. Többször nem olvasom át, mert mindig találok valamit, amivel kiegészíthetem. Így marad...
2009. november 3., kedd
Dühbe jövök..
2009. november 2., hétfő
Csak "verem" a billentyűket és nyafogok:(
Generáció (net?)
Jó volt kollégáim kevésbé meggyötört arcát látni érkezéskor - remélem délután is ilyen kipihent, nyugodt arcokkal leszek körülvéve-. A dedeken végig nézve azt is elkönyveltem, hogy az első órán leginkább ébresztgetni kell, s reménykedtem, hogy kevesen fognak úgy ébredni, mint időnkét én szoktam. - A barlangját vesztett oroszlán kutya füle hozzám képest:) -
Úgy gondoltam, hogy megpróbálom átzongorázni az eddig leküzdött tananyagot. Ez eldönti, hogy újrakezdés vagy haladás lesz-e a továbbiakban:(
Az óra közepe felé eljutottunk "teljesen véletlenül" ahhoz a kifejezéshez, hogy netgeneráció.
Biztos vagyok benne, hogy több helyen nem igazán okoz ez a fogalom gondot. Mi a generáció kifejezés értelmezésével kezdtünk. Aztán összeolvasva a szó két felét, számomra is váratlanul, felsejlett a 80-as évek távlata, s az ott születettek. Tehát legyőztük a kihívást. A beszélgetés végére kinyíltak a laposan pillogó szemek, s megjelent bennük a valahova tartozás fénye. Megérte kitágítani a TT kereteit:) Köszi Tenegen:)
2009. november 1., vasárnap
Új lendület...
- Megnéztem, hogy kell közösségi könyvjelzőt létrehozni, hiszen ez negatívumként jelentkezett a 2. heti teszt kitöltése során:( -Delicious -
- Elovastam az E-learnin és az IKT c. részt
- Külön kiemelem a "Technikatörténeti előzményeket" - de nem esküszöm meg, hogy megjegyeztem mindent részletesen :)
- A fentieket követte az "E-learning fajtái" c. rész (Az oldalamat csak az fúrja, hogy vajon mi szerepelhet azon a hatalmas üres részen, amin nálam nem jelenik meg semmi. Lehet, hogy semmi:)
- Az "E-learning keretredszer" boncolgatása újabb mozaikszavakra derített fényt LMS, LCMS.
- Itt kaptam tájékoztatást arról is, hogy kinek mi a "posztja", s ki, mit csinál vagy nem csinálhat a Na, mi a megfejtés?- ben.
2009. október 30., péntek
Munka után kellemes a pihenés:)
- Megírtam az első beadandó (feltöltendő) anyagomat.
- Aztán olvasgattam a többiek blogjait. Érdemes:) Egyre szebbek, töltődnek tartalommal.
- Megpróbáltam lelkesíteni az 1. csoportot. Játszottam kicsit az üzenő falon.
- Sajnos a játékokat nem igazán élvezem a moodle-ban, rengeteg időt elvesznek. Egyszerre gyakoroltatnák az összes fogalmat. Kár... Nekem nem jön be, de ez nem azt jelenti, hogy másnak sem. Ezért vagyunk különféle személyiségek.
- Kicsit pihentetem magam. Megpróbálom élveni a 4. kedvenc évszakomat:)
Utópia
Mivel a véletlenekben nem hiszek, tehát….
A közösség meglétét, valós jelenlétét élvezem most, bár még csak kóstolgatjuk egymást. Mégis érzem, hogy egy-egy megjegyzés, üzenet mekkora energiához juttat a továbbhaladáshoz, valami új kipróbálásához. Már most sok ismeretet gyűjtöttem, pedig nagyon a tanfolyam elején tartunk. Meg kell dolgoznunk minden apró morzsáért. Nem elég ülni és hallgatni. Itt nem lehet csak úgy megszerezni a tanúsító igazolásokat. Itt mindenkinek dolgoznia kell társai (ideértve instruktora, tutora) gondolatainak segítségével. Annyit mondhatunk majd magunkénak, amit megtettünk, mások ötleteiből, segítségéből felhasználtunk (adaptáltunk).
Elvárásaim között szerepelnek olyan feladatok, gyakorlatok, melyek elvégzésével, megoldásával a tanfolyami hátizsákom csak nő és nő, s a naplómból, ha visszanézem, mindig találjak majd valami kis ötletet, mely segíti az én és tanítványaim munkáját.
Így már akár kooperatív módszerrel megoldható feladatokat is adhatnék ….. Na, itt álljak most meg! Borzalmasan felpörögtem, csak úgy küzd bennem a kreativitás, meg a józan ész ;)
- a rosszul értelmezett tanterv.
- a mindent tanítsak meg ami a tankönyvben található szemlélet.
- a maximalista egyéni, szülői és pedagógusi elvárások.
- rohanok mert szorít az idő nézet.
- csak az órát leadom és megyek mentalitás.
- mindegy, hogy mit szeretnél, és mihez értesz, de ez a feladat hozzáállás.
- csak a tanórákra van pénz, mit beszélünk tanórán kívüli foglalkozásokról tantárgyfelosztás.
- itt én úgy sem értek, tanulok, tudok semmit viselkedés.
- …… .
Szóval, ezek igen, de az iskola maga nem. Szóval az az ISKOLA nem, de az az ISKOLA még sok helyen utópia. Az az ISKOLA tanárok közössége, igazi tantestület (igazgatóval együtt), diákok közössége (felelősséggel, tenni akarással, jövőképpel), tanárok és diákok közössége (együttműködéssel, egymás segítésével egy távoli jobb jövőért), akár az e-learninggel, mint a jövő egyik oktatási eszközével.
2009. október 29., csütörtök
Szomorú csütörtök helyett....
- kapcsolatok ápolása - fórum, blog, üzenő fal - Bakit követtem el, nem tudok helyesen írni:(, de már javítottam. Köszi SZG:)
- Feldolgoztam Kulcsár Zsolt Az integratív E-learnin felé c. tanulmánycsokrát.
- Magamévá tettem a tanulmány gondolatait
- Összefoglaltam a nap eseményeit (Ezt csak azért írtam ide, mert olyan kevéskének tetszik a mai felsorolásom:) )
Kép forrása: http://blogol.hu/pikz/blueocean/beka.jpg
2009. október 28., szerda
Tikk-takk-majdnembumm
- Új, új, új, .... kipróbáltam az új blokkot az üzenőfalat:), jó játék volt.
- Moziztam egyet Robinson Ken előadásán - már írtam, de megerősítem, szuggesztív.
- Gyak: Van-e eszközünk a kreativitás fejlesztésére?
- Tananyag feldolgozás folytatása - olvani, olvasni, ....
- Az e-learning
- Krajcsi Attila cikke - Internettel kapcsolatos régi problémák
Alkalmasak az oktatási módszereink a kreativitás fejlesztésére?
A nagyobb gond talán az, hogy nem vesszük észre, illetve nem tudjuk kiugrasztani a fejlesztendőt. Elveszünk tananyagban, tantervben, tanmenetben, tankönyvben. Úgy járunk, mint egy rossz orvos csak a betegséget akarjuk meggyógyítani, a teljes embert nem.
Olvastam a fórumon egy hozzászólásban, hogy bárcsak a valóságban élne a pedagógus szabadsága. Nagyon bátornak kell lennem az utóbbi időben, hogy a rengeteg merev dokumentumtól el merjek térni (tanterv, tanmenet, naplóbejegyzés:( ) és merjem észrevenni a diákjaim egyéniségét, egyediségét, tehetségét. Még merem vagy megyek????
Kép forrása: http://www.kenton.k12.ny.us/849204594531850/lib/849204594531850/Images/animated%20teacher.gif
Keress olyan blokkokat, melyek nem szerepelnek a leírásban....
Kurzusinformáció blokk , melynek eszközei:
- Kurzus - melyben tájékoztatást találtam modul címekről, időkeretről, instruktor nevéről
- Szertár - elérhetőségek a gyakorláshoz pl. játékok,...
- Modul - rövid, velős tartalomleírás
Mottó blokk
- Témához passzoló, okos, "valakinek" fontos gondolat:)
- Ld., mint fent:)
Újdonság blokk - bloggjaink
- "Jótündér2" gondolat olvasó volt. Csak egy kattintás és olvashatom a többiek írásait.
- Lehet, hogy a következő gyakorlattal várok addig, amíg megjelenik egy másik bloggban ;) -
Írásaink blokk
- Te már dolgoztál, én profitálok belőle
Címkék blokk
- Statisztika, leltár Rólunk:)
Kész? Akkor jöhetnek a emaileim, mert én sem vagyok más, mint a tanulóink, csak én a netgenerációnál egy korábbi konstrukció vagyok, de frissíthető!
(Kép forrása: http://www.enjoyart.com/library/transportation/automobiles/large/hungary.jpg )